»
Kádár Tamás második piros lapja a Fehérvár ellen újra padlóra küldte az MTK-t – videóval

2024.05.03 21:50Módosítva: 2024.05.03 22:30

A korábbi válogatott védőt októberben a 19., ezúttal a 10. percben állította ki a játékvezető – gól nélküli állásnál. Ősszel a kék-fehérek három kapott góllal utaztak haza Székesfehérvárról, ezúttal néggyel.

Gyorsan eldőlt a Fehérvár–MTK bajnoki, végül a hazaiak 4–0-ra elintézték ellenfelüket, s újra a második helyen állnak a tabellán.

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

Kádár Tamásnak biztosan nem a Fehérvár a kedvenc ellenfele, mivel az MTK 34 esztendős belső védője ebben az idényben a második piros lapját gyűjtötte be a piros-kékek ellen – sőt mindkettőt a Sóstói Stadionban. Októberben a 19. percben állította ki a játékvezető, péntek este azonban már a 10. percben. Varju Benedek adta el a labdát a vendégek térfelének közepén, Mamoudou Karamoko megindult, s bár a kezdőkörben hosszan tette maga elé a labdát, a rutinos, de a saját térfelén egyedüli mezőnyjátékosként lévő Kádár Tamás csak késve mozdult a csatár felé, aki beérte a labdát, és el is tolta az MTK védője mellett. Kádár azonban útját állta, a csatár elesett, a játékvezető pedig kiállította a korábbi válogatott védőt.

Szintén az októberi, egyébként 3–0-s fehérvári győzelemmel végződő bajnokihoz hasonlóan, ezúttal is Katona Mátyás szerezte meg a vezetést, csak nem a 45+1., hanem már a 23. percben. Hej Viktor saját tizenhatosán belül felfejelte a labdát, Schön Szabolcs megszerezte a bal szélen, majd Katona Mátyás elé passzolt, a középpályás pedig az öt és feles bal sarkától ballal a jobb alsó sarokba gurított. (1–0)

Rácz Gergő, az MTK kapusa a gól előtt kiszolgáltatott helyzetbe került. Egyébiránt a bajnokságban legutóbb több mint másfél éve, 2022 szeptemberében volt a kezdőcsapat tagja, még a Paks labdarúgójaként. Ezt a mérkőzést biztosan megemlegette, mert bár gól nélküli állásnál kétszer is góltól mentette meg csapatát, később számolatlanul kapta a gólokat.

A másodikat a 32. percben. Katona Mátyás jobb oldali szögletnél gyorsan legurította a labdát a tizenhatos jobb sarkánál helyezkedő Tobias Christensennek, aki tolt egyet a labdán, majd 16 méterről lőtt, a labda megpattant Kocsis Gergő derekán, és irányt változtatva a bal alsó sarokba vágódott. (2–0)

Az MTK szenvedésének még nem volt vége, a 40. percben ugyanis a harmadik gólt is megkapta. Megint Katona Mátyás adta a gólpasszt, ezúttal középen vezette a labdát, majd a tizenhatos előterében oldalra tette Csongvai Áron elé, aki 25 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. (3–0)

Egyértelműnek tetszett, hogy a mérkőzés lényegében a 10. percben eldőlt, de a vendégek becsületére vált, hogy Nagy Zsombor és Németh Krisztián révén akár gólt is szerezhettek volna. Többre azonban nem futotta az erejükből, igaz a második félidőben a Fehérvár sem támadott akkora intenzitással, mint szünet előtt. Azért a 77. perc végén így is újabb gólt szerzett, Karamoko a kezdőkörben perdítette a meginduló Pető Milán elé a labdát, a 19 éves támadó végignyargalt az MTK térfelén, és 24 méterről jobbal a kapu bal oldalába bombázott. (4–0)

Az élvonalban első gólját szerző Pető Milán a 81. percben a bal oldalról végzett el szögletet, átívelt a jobb oldalra, Nicolás Stefanelli visszafejelte volna középre a labdát, ami azonban Kata Mihály karjára pattant. Hosszas VAR-vizsgálatot követően a játékvezető visszanézte az esetet, majd büntetőt ítélt a Fehérvárnak. Karamoko jobbal a jobb alsó sarkot vette célba, de Rácz Gergő kiütötte a labdát.

Ezt olvasta már?

Ismét fogadtunk a Bayern meccsére is
Sportal TV

Sportál Fogadó: Ismét győz a Fehérvár? Mire megy az Újpest a Diósgyőrrel? Mit hoz a Barcelona hétvégi meccse?

Sok babér nem termett a Lokinak a fővárosban a Ferencváros ellen az elmúlt nyolcvan évben. (Fotó: dvsc.hu)
NB I

Emlékszik még, hogy szerepel a Fradi hazai pályán a Debrecen ellen? – kvíz az NB I 31. fordulójáról

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Magyar labdarúgás

Kubatov Gáborék kiejtenék az Újpestet: „Amikor mi nem voltunk az NB I tagjai, tort ültek rajtunk”

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!