Hihetetlen videó: bekapja, majd kiköpi a bálna a kajakost

Egészen hihetetlen képsorok kerültek ki az X-re. Két chilei férfi – apa és fia – Punta Arenas város térségében kajakozott, amikor a fiatalabbik „összetűzésbe keveredett” egy óriási púpos bálnával. Túlélte...

Egy döbbenetes felvétel kering az X-en. A képsorokon az látható, hogy Adrián Simancas nyugodtan és ügyesen manőverezi kajakját a háborgó óceánon, amikor megtörténik az elképzelhetetlen. Hirtelen egy hatalmas púpos bálna lő ki a vízből, elnyeli a sportolót és kajakját, majd pár másodperccel később sértetlenül kiköpi.
A szinte hihetetlen jelenetet, amely a minap történt a dél-chilei Punta Arenas patagóniai városnál, Adrián édesapja, Dell teljes egészében videóra vette, majd megosztotta a közösségi médiában.

Amikor megfordultam, valami nyálkásat éreztem az arcomon; sötétkék, fehér színeket láttam, valami közeledett felémhátulról és elnyelt

– idézte fel később a CNN kérdésére a hátborzongató pillanatokat Adrián Simancas.

Abban a pillanatban azt hittem, hogy nem tudok semmit tenni, meg fogok halni, és még csak azt sem tudom, mi öl meg.

Édesapja elmondta, hogy akkor állította be mobilján a felvételt, amikor észrevette „a gyönyörű, izgalmasnak tűnő hullámokat” (nyilván, amiket a bálna kavart.) Aztán elborzadva látta, hogy a fia eltűnik, de szerencsére mire igazán pánikba eshetett volna, Adrián már újra a felszínen volt.

„Maradj nyugton, maradj nyugton!”, kiabálta a fiának, aki utólag bevallotta, amikor újra a vízen volt, elsősorban azon aggódott, hogy az apjának ne essen baja.

Végül is mindketten teljes épségben megúszták a kalandot, és arra a kérdésre, hogy a történtek után legközelebb is kimennek-e kajakozni, egyszerre vágták rá: „Természetesen”

Mit kell tudni a púpos bálnákról?
Először is azt, hogy hosszúszárnyú bálnának is nevezik, mert rendkívül megnyúltak a mellúszói. A nagyobb testű barázdásbálna-félék közé tartozik, hossza átlagban 13-15 méter, de elérheti a 18-at is Testtömege általában 25-30 tonna, de találtak már 40 tonnás egyedet is. A hosszúszárnyú bálnák főleg nyáron táplálkoznak, télen a zsírtartalékaikból élnek, és nagyon ritkán vesznek magukhoz táplálékot, csak akkor, ha véletlenül nagyobb halrajra akadnak.

Ezt olvasta már?