Elképesztő fordítással Eb-győztes a magyar válogatott

Dánia három-négy góllal is vezetett az első félidőben, de a magyar női kézilabda-válogatott a második játékrészt 21–9-re megnyerte, s ezzel aranyérmes.

A Romániában rendezett U19-es Európa-bajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott másodszor is legyőzte Dániát, ezúttal a döntőben.

Az előzményeket talán nem sokan ismerik: a nyolccsapatos torna csoportkörében a magyar U19-es válogatott százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen, miután Franciaországot (30–29), Szerbiát (32–26) és Norvégiát (28–20) is legyőzte. A középdöntőben aztán következett a Montenegró (28–25) és a Dánia (41–23) elleni győzelem, az elődöntőben pedig a házigazda Románia (34–26) elleni siker.

Jól kezdett korosztályos válogatottunk, mivel a 7. és 12. perc között rendre megszerezte a vezetést, később azonban a dánok fordítottak, és az első félidő végéig állandósították háromgólos előnyüket. Szünet után azonban elképesztő játékot mutatott be Szilágyi Zoltán szövetségi edző együttese lemosta a pályáról a dánokat, a 36. percben utolérte ellenfelét, aztán már ki sem engedte kezéből a vezetést, végül 35–26-ra győzött, és mind a hét mérkőzését megnyerte a kontinenstornán.

A torna álomcsapatába a kapus Zaj Klára és az irányító Simon Petra került be, az Európa-bajnokság legértékesebb játékosának (MVP) pedig Simont választották.

„Óriási büszkeség, hogy Európa-bajnokok lettünk. Gratulálok a lányoknak, akik ma is hátrányból fordítva nyerték meg a meccset, ez a mentális erő az egész tornán jellemző volt rájuk, fantasztikusan játszottak” – idézi a magyar szövetség honlapja Szilágyi Zoltánt.

U19-es női kézilabda Európa-bajnokság, Románia
Magyarország–Dánia 35–26 (14–17)
A magyar gólszerzők: Varga E. 11, Csíkos, Simon 8-8, Szabó A. 3, Farkas J., Szabó L. 2-2, Csernyánszki 1

A bronzmérkőzésen a házigazda Románia 39–32-re nyert Portugália ellen.

Az Európa-bajnokság végeredménye: 1. Magyarország, 2. Dánia, 3. Románia, 4. Portugália, 5. Svédország, 6. Franciaország, 7. Svájc, 8. Montenegró, 9. Hollandia, 10. Norvégia, 11. Németország, 12. Csehország, 13. Izland, 14. Szerbia, 15. Észak-Macedónia, 16. Horvátország

Az aranyérmes magyar válogatott névsora: Imre Szofi (Ferencváros), Zaj Klára (NEKA), Mészáros Virág (Ferencváros), Gém Léna (NEKA), Papp Dorka (Ferencváros), Kovalcsik Bianka (NEKA), Kurucz Aida (Praktiker-Vác), Csernyánszki Liliána (Debrecen), Simon Petra (Ferencváros/MTK), Farkas Júlia (Győr), Kostyó Panni (Debrecen), Kövér Luca (Győr), Szabó Lili (NEKA), Csíkos Luca (NEKA), Szabó Aida (Ferencváros), Varga Emília (NEKA), Panyi Krisztina Anna (Debrecen), Szabó Anna (NEKA), Makó Zoé (Debrecen)
Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán
Edző: Kudor Kitti

Ezt olvasta már?