Babos Tímeának is vannak rossz élményei – zaklatóktól rettegnek a teniszezőnők

A nézőtérről érkező zaklatás miatt elsírta magát mérkőzés közben Emma Raducanu.

A US Open-győztes brit teniszezőnő a dubaji torna második fordulójában a cseh Karolina Muchová ellen lépett pályára, és két elveszített játékot követően észrevette, hogy az a férfi ül az első sorban, aki az előző nap megállította őt az utcán, és egy levelet nyomott a kezébe. Pánik lett úrrá a 22 éves játékoson, a könnyeivel küszködve közölte a bíróval, nem tudja így folytatni, még a magas szék mögé is elbújt. Az ellenfele odament hozzá, hogy megvigasztalja. A megszállott férfit kivezették a lelátóról, és örökre kitiltották a tenisztornákról.

Köszönöm a rengeteg üzenetet, és támogatást. Nehéz pillanatokat éltem át, de már jobban érzem magam. Büszke vagyok, hogy a mérkőzés elején történtek ellenére képes voltam visszajönni, és folytatni a játékot. Külön köszönöm a támogatást Karolinának, akinek szívből gratulálok„” – írta a közösségi médiában a rajongóinak a mérkőzést követően Raducanu, aki végül két játszmában, 7:6, 6:4-re kikapott, így búcsúzott a további küzdelmektől.

A román apukától és kínai anyukától született teniszezőnek évekkel ezelőtt volt már hasonló esete egy zaklatóval, akit el is ítéltek. Valószínűleg ez is közrejátszhatott abban, hogy most ennyire kiborult a pályán.

A mai, közösségi média uralta világban a játékosok a korábbiaknál sokkal többször ki vannak téve a gyűlölködésnek és zaklatásnak. Egy-egy vereség vagy rossz teljesítmény miatt negatív kommentek áradata zúdulhat rájuk, amit feldolgozni sokszor nem egyszerű feladat, különösen a nők számára. Magyarokkal is fordult elő hasonló, Babos Tímea többször panaszkodott, hogy nehezen viseli az ismeretlenektől érkező, gyalázkodó üzeneteket.

Kapros Anikó, korábbi remek teniszezőnk is megerősítette azt, hogy ebből a szempontból bizony nehéz a mai játékosok helyzete.

Hál’ istennek én nem találkoztam ilyesfajta zaklatással pályafutásom során. Volt olyanra példa, hogy a közönség nagyon nem nekem szurkolt, de ez hozzátartozik a teniszhez, ezt fel kell tudni dolgozni. A mi időnkben még nem volt közösségi média, a maiak dolga sokkal nehezebb, mert a versenyek mellett ezzel is meg kell birkózniuk. Szerintem minden támogatást és segítséget meg kell adni a sportolóknak, hogy fel tudják dolgozni a nyomást. A sportág vezetőinek és a versenyek szervezőinek pedig oda kell figyelniük, hogy ne forduljanak elő ilyen esetek, mint ami Raducanuval történt. Emellett egy teniszező edzőjének, és pszichológusának a feladata, hogy segítsenek feldolgozni és kizárni a negatív zavaró tényezőket” – mondta Kapros.

Ezt olvastad már?