Ennél tényleg nincs lejjebb: nullapontos gyakorlatot mutatott be az indiai műkoris – videókkal
)
A műkorcsolyát kiemelten kezelő – mivel Oroszországban nagyon népszerű és sikeres ez a sport – Szport Ekszpressz számol be arról, hogy a sportág történetében először „ért el” nulla pontot egy versenyző. Igaz, nem olimpián vagy világbajnokságon történt, hanem a junior Grand Prix-sorozat oszakai állomásán, de akkor is bekerül a sportág krónikájába az eset: Simar Bajaj a technikára nulla pontot kapott.
A szakíró megjegyzi, nem állítja, hogy korábban valamilyen versenyen nem történhetett ilyen, de a nemzetközi szövetség, az ISU égisze alatt zajló hivatalos Grand Prix-viadalon ez az első technikailag értékelhetetlen produkció.
A fiatal indiai a rövidprogramért (lásd a videót!) összesen 5.51 pontot kapott, ami kevesebb, mint egy tripla Lutz alapértéke – és természetesen az utolsó helyen végzett. Ami azonban ennél is fontosabb: a zsűri csak a prezentációért, azaz a művészi hatásért adott pontot, az előadott elemek mindegyik értékelhetetlen volt, pontosabban nem felelt meg az előírt minimumnak.
A beszámoló szerint Bajaj szereplése előtt a műsorközlő felhívta a nézők figyelmét arra, hogy a 16 éves versenyzőnek nem volt sok ideje a felkészülésre, a korcsolyázásra, mert az egyedüli lehetőség számára az edzésre a Gurgaon város bevásárló központjában lévő kis jégpálya.
Az már az ISU hivatalos oldalá derül ki, hogy Bajaj heti (!) két óránál nem tud többet tréningezni – a Szport Ekszpressz megjegyzi: nagyjából ennyi ideig tart egy orosz műkorcsolyázó egyik napi edzése a kettő közül, és ők mindennap jégen vannak.
Úgyhogy annyira nem is kell csodálkozni ezen a teljesítményen, inkább értékelni kell Bajaj elhivatottságát, aki egyébként a kűrjét is bemutathatta Oszakában (ezt is megnézheti videón!), s az egy egész picivel jobban sikerült neki.
Ugyanakkor a cikk felteszi a kérdést: az ISU miért nem állít bizonyos kvalifikációs követelményeket a rangos versenyenek indulók előtt?
)