Golovin Vlagyimir a sorsolás után: Az biztos, hogy a nyolcba be kell kerülni

Szövetségi kapitányunk is reagált a vb-sorsolásra (Kép: MTI/Illyés Tibor)
A magyar válogatott a svájci, a szenegáli és az iráni csapattal szerepel azonos csoportban a november-decemberi női kézilabda-világbajnokságon – írja az MTI.

„Jónak mondható a sorsolás, van két csapat, amelyikkel már nem is egyszer találkoztunk” – kezdte értékelését Golovin Vlagyimir az M1 aktuális csatorna megkeresésére. Együttese Svájccal legutóbb tavaly tavasszal az Eurokupa keretében kétszer is megmérkőzött, hazai pályán 38–26-ra, idegenben 35–27-re nyert, de előtte a 2022-es kontinensviadalon is felülmúlta. Szenegál ellen a 2023-as vb középdöntőjében lépett pályára a magyar válogatott és 30–20-ra nyert, ezúttal az afrikai rivális ellen kezdi meg vb-szereplését.

Golovin hangsúlyozta, a szenegáli játékosok többsége Európában kézilabdázik, a szövetségi kapitány francia klubcsapatnál is edzősködik, így véleménye szerint már nem lehet azt mondani, hogy teljesen afrikai stílusban játszik az ellenfél. – „Inkább európai csapat, de a mentalitásuk akkor is az marad.” „Iránnal még nem találkoztunk” – említette meg a kapitány, kitérve rá, hogy már látta Iránt játszani, amikor egy korábbi ellenféllel szembeni felkészülés részeként videózott. – „Vakon nem szeretnénk odamenni a mérkőzésre, de nem hiszem, hogy olyan erővel rendelkeznek, hogy gondot okozzanak.”

Beszélt a lehetséges középdöntős ellenfelekről is, akikről „tudják, milyen erőt képviselnek”.

„Az biztos, hogy a nyolcba be kell kerülni” – fogalmazta meg a célkitűzést Golovin Vlagyimir, aki szerint a legfontosabb, hogy a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon mutatott játékot tovább tudják vinni, fejlődni tudjanak.

A világbajnokság csoportbeosztása:

A csoport (Rotterdam):
Dánia, Románia, Japán, Horvátország

B csoport ('s-Hertogenbosch):
MAGYARORSZÁG
, Svájc, Szenegál, Irán

C csoport (Stuttgart):
Németország, Szerbia, Izland, Uruguay

D csoport (Trier):
Montenegró, Spanyolország, Feröer-szigetek, Paraguay

E csoport (Rotterdam):
Hollandia, Ausztria, Argentína, Egyiptom

F csoport ('s-Hertogenbosch):
Franciaország, Lengyelország, Tunézia, Kína

G csoport (Stuttgart):
Svédország, Brazília, Csehország, Kuba

H csoport (Trier):
Norvégia, Angola, Koreai Köztársaság, Kazahsztán

EZT MÁR OLVASTA?