Nem tisztünk ebben a vitában igazságot osztani, már csak azért sem, mert a nyílt levélben megfogalmazottak jó részéről a szövetség által felállított eseti vizsgálóbizottságnak kell majd eldöntenie, hogy mi történt a valóságban.
Két tévedés (?) azonban szembeszökő volt Hosszúék kommünikéjében.
1. „A Széchy-korszak (eredetiben először: Szécsi) gyermek/edző kapcsolatára gyermekabuzus, gyermek zaklatás, torz edzői magatartás volt jellemző. Mindennek tudatában, Wladár Sándor, aki teljes mértékben maga is része volt a Széchy-érának, elnöksége alatt a Magyar Országos Bajnokságot Széchy Tamás emlékversenynek címjelezte 2017-től.”
Akkor a pontosítás végett: Az országos bajnokságot még az előző érában, a főtitkár Ruza József javaslatára nevezték el Széchy Tamásról. Évek óta már nem az eredményeit tekintve zseniális, de edzői viselkedésmintáját tekintve vitatott edző nevét viseli az ob, hanem a főszponzor Szerencsejáték Zrt-jét. Azaz a dolog pont fordítva van, mint ahogy a kommüniké állítja: nem a Wladár-korszakban kapta a verseny a Széchy nevet, hanem akkor „veszítette el”.
)
2. „A MÚSZ jelenlegi vezetőinek java része Gyárfás Tamás óta továbbra is, – jelenleg Wladár Sándor megbízásából – irányítják az úszószövetséget.”
Utánanéztünk, hogy ennek mennyi a valóságtartalma, s valóban, Katinkáéknak igazuk van – amennyiben a 23-ból a 2 az a „java része”. Szóval összesen ketten maradtak a Gyárfás-érából, az egyik Tari Viktória, aki akkoriban egyszerű kis pénzügyes volt, most pedig ugyan ő a pénzügyi csoportvezető, de nyilván az érdemi folyamatokra, amik a háromszoros olimpiai bajnoknő szemét csípik, semmilyen befolyása nincs. A másik Csurka Gergely sajtófőnök, aki tényleg őskövület, s ha a a kommüniké logikájából indulunk ki, minden bajnak az ősforrása. Szégyellje magát!
)