Kerkez majdnem minden mutatóban jobb, mint a BL-győztes balhátvéd – irány a Chelsea?

A Bournemouth védője, Kerkez Milos az angol sajtóhírek szerint ott van a Chelsea kívánságlistáján – a számok alapján ki is tudná szorítani a balhátvéd poszton első számú jelöltnek számító Ben Chilwellt.

Kerkez Milos a Chelsea kívánságlistáján?

A hír hétfőn indult útjára az angol sajtóban, a Sportál már akkor megírta, hogy információnk szerint valós a londoni csapat érdeklődése, ezzel pedig összecseng, hogy a napokban az Angliában élő és dolgozó Bocsák Bence, az X-en (korábban: Twitter) posztolt a témában, megerősítve Pochettino csapatának érdeklődését.

Úgy tudjuk, konkrét egyeztetések még nem történtek a klubok között, ezzel együtt érdemes eljátszani a gondolattal, vajon lenne-e helye Kerkez Milosnak a kétszeres BL-győztes londoni klubnál? Nos, a statisztikák szerint mindenképpen.

A Chelsea-nél jelenleg Ben Chilwell az első számú jelölt a balhátvéd pozícióra, ám ha a mostani idényt vesszük alapul, és összehasonlítjuk a játékperceit Kerkez Milossal, akkor hamar kirajzolódik, mi lehet a magyar válogatott védő egyik előnye az angol védővel szemben. A 27 esztendős Chilwell október és december között nem combhajlítóizom-sérülés miatt nem volt bevehethető, a bajnokságban mindössze 643 percet töltött a pályán – ezzel szemben a magyar játékos 1377 percet játszott a mostani bajnokságban a Bournemouthban.

Ami a statisztikákat illeti, a wyscout adatai alapján mindketten egy gólpassznál járnak, ám a játékpercek közötti lényeges eltérés miatt a különböző kategóriákban érdemesebb az átlagot figyelni, mint a konkrét számokat. A mostani bajnoki idény statisztikáit figyelembe véve a passzpontosság terén szinte teljesen egy szinten van a két játékos (az angol hátvéd 77, Kerkez 76.7 százalékos pontossággal játssza meg társait), a hosszú átadásoknál (ívelt labdák) viszont már egyértelműen Milos céloz jobban: átlagban 47.5 százalékos pontossággal talál társat, míg a vetélytárs mutatója ezen a téren csak 22.2 százalék.

A beadások terén is Kerkez mutatói a jobbak, a sikeres cselek terén óriási a különbség (a magyar játékos cselei 55 százalékban sikeresek, az angol futballistánál ugyanez a mutató 17 százalék). A párharcait is nagyobb százalékban nyeri meg a magyar játékos (54 százalékos sikeresség szemben a 44 százalékossal), meccsenként átlagban 5 labdát szerez (Chilwellnél ez a szám 4), a rossz passzok lefülelésénél, és az ellenfél támadásainak megakasztásánál szintén a magyar játékos számai a jobbak.

Elképzelhető, hogy az érdeklődésből hamarosan konkrét tárgyalások lesznek?

A PREMIER LEAGUE ÁLLÁSA

EZT OLVSTA MÁR?