Felszabadult ünneplés, pacsizás a szurkolókkal, és megannyi mosolygós arc.
Valahol itt fejeződött be péntek este a magyar női kézilabda-válogatott története a debreceni olimpiai selejtezőn. A Főnix csarnokot vasárnap este megtöltő szurkolók pedig abban bíztak, hogy a magyar lányok ott folytatják Japán ellen, ahol a svédek elleni győztes találkozón abbahagyták. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese előtt utolsó akadályként Japán magasodott a Párizsig vezető úton, a Nagy-Britannia és a Svédország elleni győzelmeknek köszönhetően viszont több, mint kényelmes helyzetből várta a meccset a magyar együttes: az ázsiai vetélytárs ellen a négygólos vereség is belefért volna.
)
Persze az elejétől parádés hangulatot teremtő drukkerek nem azért érkeztek az arénába, hogy körömrágva számolgassanak. Az első magyar hétméterest gólra váltó Klujber Katrin hamar talpra is ugrasztotta őket, majd a csapatkapitány, Böde-Bíró Blanka nyelt le egy blokkon lelassuló lövést, és bár Japán két gyors góllal fordított, Kuczora Csenge lövése után az első öt perc végén egálra állt a parti (2–2).
Győri-Lukács Viktória duplája, valamint Klujber újabb találata után először vezetett két góllal a magyar válogatott, a Fradi kapusához valósággal tapadtak a labdák, így aztán különbséget nemcsak állandósítani sikerült, de egy labdaszerzés után végigvitt gyors lerohanás végén, Szöllősi-Schatzl Nadine góljával még növelni is – 7–4-es hazai vezetésnél Japán időt is kért.
)
Szerencsére a rögtönzött megbeszélés nem segített, a következő gólt ismét a Fradi átlövője szerezte, sőt, rövid időn belül jött az újabb, üres kapus gólja is – és két percen belül a második Japán időkérés. A megbeszélés eredménye a kapus lehozatala lett, vagyis a sárga mezesek hamar bemondták az All-innt. A magyar csapatot ez sem zavarta volt, a megállíthatatlanul játszó Klujber hatodik gólja után már 12–6 volt az állás.
A magyar válogatott a folytatásban sem lassított, Golovin Vlagyimir folyamatosan forgatta a csapatot, Böde-Bíró 25 perc után már tíz védésnél járt, Japán cserekapusa, Baba Acuto pedig kis híján összetörte magát amikor Simon Petra lövése után rohanva nekiszaladt a reklámtáblának – ám így sem tudta elérni a hálóba tartó csavart labdát. Az első félidő után páholyban érezhette magát a csapat, a 18–11-es előny után már a csoda is kevés lett volna Japánnak.
)
A folytatás Nagata Mika könyöklésével, és a videózás után kiosztott piros lappal folytatódott (Füzi-Tóvizi volt a szenvedő fél), a meccs képe viszont nem sokat változott: Klujber szórta a gólokat, a magyar válogatottnak pedig esze ágában sem volt belemenni a rohanásba. Okos játékkal őrizte a nyolc gólos előnyét, sőt, Győri-Lukács találata után először volt tízgólos különbség a két együttes között (23–13).
Japán ismét előhúzta a hét a hat elleni játékot, ám ezen az estén osztálykülönbség volt a két csapat között, így semmi sem tudta megállítani a piros mezes együttest. Negyed órával a vége előtt Böde-Bíró vastaps kíséretében adta át a helyét Janurik Kingának, miközben a Fradi átlövője a tizenegyedik gólját is meglőtte – az utolsó tíz percre 29–19-s előnnyel fordult rá a magyar válogatott.
)
Ezek után a hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a győztes, egyben az olimpiára utazó csapat kiléte nem. A magyar válogatott az első perctől vezetve, elképesztően magabiztos, önbizalomtól duzzadó kézilabdát bemutatva nyert Japán ellen, és a 2021-ben rendezett, tokiói olimpiához hasonlóan ismét kijutott az ötkarikás játékokra.
A győzelem, és a kvalifikáció a magyar kézilabda sikere is egyben, a férfi együttes után ugyanis a női csapat is kivívta az ötkarikás részvételt, amire legutóbb 20 évvel ezelőtt, az athéni olimpián volt példa.
Felszabadult ünneplés, pacsizás a szurkolókkal, és megannyi mosolygós arc – párizsi repülőjegyekkel kiegészítve.
NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Magyarország–Japán 37–28 (18–11)
Debrecen, Főnix Aréna.
Ld: Klujber 11, Győri-Lukács 6, Simon P. 4, Debreczeni-Klivinyi 4, ill. Nacuki 8
A csoport másik mérkőzésén: Svédország–Nagy-Britannia 52–8
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont., 2. Svédország 4p., 3. Japán 2p., 4. Nagy-Britannia 0p.
Az olimpiára MAGYARORSZÁG és Svédország jutott ki.
EZT OLVASTA MÁR?