Pacino tényleg kivételes ló volt, és az ír díjugratóval a nyergében sok szép sikert ért el, a világ legnehezebbjeként számon tartott Aga Khan Kupán például nyolcévesen két hibátlan kört teljesített, ami nagyon ritka. Nyugállományba vonulása után azt tehette a barna mén, amit sok sikeres „kollégája” is tesz: továbbadta genetikai állományát, spermáját eladták más tenyésztőknek, és ma már több utódja is rendkívül sikeres.
„Sajnos 2013-ban megbetegedett, és veseelégtelenségben elpusztult, pedig ő volt életem négylábú társa” – érzékenyül el még tíz év múltán is McMahon, aki képtelen volt belenyugodni négylábú társa elvesztésébe.
A klónozás ötlet már akkor felmerült benne, amikor világossá vált, hogy a beteg ménen már nem lehet segíteni – mesélte a díjugrató az RTE Irelandnek.
„Hallottam arról, hogy lehet lovakat klónozni, ezért amikor elpusztult, vettünk egy kis mintát a bőréből”. A klónozás azonban még a 21. században is rendkívül bonyolult dolog, ami ritkán sikerül, McMahonék több kísérlet is kudarcot vallott. „Aztán 2019-ben egy argentin céggel újra próbálkoztunk, és végül 2020-ban megszületett a Pacino II nevű csikó” – lelkendezik a fiatal lovak 2010-es világbajnokágán aranyérmes díjugrató.
McMahon eleinte titokban tartotta, hogy ki az új csikó a farmján. Gondoskodott arról, hogy az állat ugyanúgy nőjön fel, mint bármelyik másik ló az istállóban.
Csodálatos temperamentuma van, és valóban egy az egyben a mása Pacinónak, szinte hátborzongató a hasonlóság
)
– mondja Clem McMahon Pacino II-ről, akinek kényelmesebb élete lesz nagy elődjénél. Bár semmi sem tiltja, hogy klónozott lovak is induljanak a versenyeken, de a fiatal ménnek csupán két dolga lesz. Egyrészt a tenyésztésnek kell magát „szentelnie”, sok-sok tehetséges utódot nemzeni, másrészt pedig – boldoggá tenni gazdáját