A cikk Marco Rossi karrierjének eddigi állomásainak felidézésével kezdődik, kiemelve, hogy az 59 éves olasz szakember Baróti Lajos óta a leghosszabb ideje irányítja a magyar válogatottat. Hozzáteszik, hogy Rossival nagyon jól helytállt a magyar válogatott a 2020-as Eb-n, hiszen a Portugália, Franciaország és Németország alkotta halálcsoportban nem járt messze a továbbjutástól.
Több szurkolót is megkérdeztek Rossiról, aki hatalmas népszerűségnek örvend Magyarországon.
„Még ha lefilmeznék, miközben nagymamákat ver a Parlament előtt, az emberek akkor is szeretnék” – mondta egyikük, majd egy másik így folytatta.
„Ő a mi Jürgen Kloppunk. Kétkedőkből álmodókká váltunk.”
A The Athletic kiemeli Szoboszlai Dominikot, mint a csapat legnagyobb ászát. Viszont némileg meglepetés, hogy kinek a jellemzésével folytatódik a cikk.
Csoboth Kevinről a csapat leggyorsabb játékosaként írnak, aki nagyszerű az átmenetekben, és a kispadról beszállva tud lendületet adni a csapatnak.
Kiemelik Kerkez Milost, akit nem tartanak biztos kezdőnek, és igencsak agresszív játékot mutat be a posztján, őt Ezgjan Alioszkihoz hasonlítják, aki Marcelo Bielsa Leedsének volt alapembere.
A válogatott erősségeként kiemelik Szoboszlai kreativitását, ami a Montenegró elleni meccsen is megmutatkozott. Hozzáteszik, hogy két kiváló kapus közül választhat Marco Rossi, hiszen mind Gulácsi Péter, mind Dibusz Dénes remek szezont produkált.
Gyengeségként a védekező középpályásokat hozták fel, mondván, Nagy Ádámon kívül nincs nemzetközileg tapasztalt játékos ezen a poszton, Nagy pedig nincs igazán jó formában.
Kiemelik Horváth Krisztofer történetét, aki 13 éves volt, amikor nyirokmirigyrákot diagnosztizáltak nála. Ám felépült belőle, elvitte a Torino, és bár a Serie A-ban nem lett meghatározó játékos, Kecskemétről mégis beverekedte magát a válogatottba.