Még csak a Balatonra volt ideje lejutni – így tölti kétszeres olimpiai bronzérmesünk a szabadidejét

A vakáció sem lazsálással telik az immár kétszeres olimpiai bronzérmes kajakozó Fojt Sárának. Az élete első olimpiáján 500 méteren párosban és négyesben egyaránt dobogós helyen záró sportolónak ugyan nagy, de nem az egyetlen szerelme a kajaksport.

Eddig egy rövid, négynapos Balaton-parton töltött pihenésre volt időm – osztotta meg élményeit honlapunkkal a 20 éves sportoló, aki szeret mozgásban maradni, még ha a kétoldalú evezőt ilyenkor egyoldalúra is váltja. – Általában nem szoktam kajakba ülni a pihenő alatt. Most sem tervezem, viszont SUP-deszkára nagyon szívesen állok. Emellett az OCR, azaz a terepakadály-futás is nagyon közel áll a szívemhez, épp az edzői papírjaim megszerzésén dolgozom. Ezeken a versenyeken is a pihenő alatt van lehetőségem részt venni.”

A hazánkban egyre nagyobb körökben elterjedő sportág a gyakran egyhangú futást teszi a sportolni vágyóknak pocsolyákban kúszással, gumiabroncsokban ugrálással és különféle akadályokkal nagyobb kihívássá vagy éppen játékká.

A Magyar Honvédség Sportszázadában szolgáló olimpikon az ötkarikás játékok végeztével sem engedhet ki. Hazaérve indult be körülötte az élet, így a szeretteivel közös ünneplésre még nem volt módja.

Sajnos mindenkivel még nem sikerült találkoznom, rengeteg elfoglaltságom van – mondta a kajakozó, akit ugyanakkor szűk családi köre még Párizsba is elkísért. – A szüleim a testvéremmel szerencsére velem tudtak lenni Párizsban, és végig szurkoltak nekünk. A döntők után találkoztam velük, és együtt örültünk.”

Az örömben nem csak a családjával osztozhatott. Az idei játékok magyar szempontból egyik legemlékezetesebb pillanata a női K–2 500 méteres döntőjét követően jött, amikor Fojt és Pupp Noémi, illetve a német Paulina Paszek és Jude Marie Hake párosa egymáshoz képest öt ezredmásodpercen belül ért célba. Az idegőrlő várakozást követően a versenybírók előbb a németeknek ítélték a harmadik helyet, végül mindkét páros felállhatott a dobogóra.

A befutó után mindenki azt mondta, megvan a bronz. Ezután jött a hír, hogy csak negyedikek lettünk. Azt éreztem, hogy nem tudok megmaradni a lábaimon, annyira fájt a csalódás – mesélte. – Épp Tamiék (Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra – a szerk.) próbáltak vigasztalni, amikor hirtelen a németek körbeugráltak minket. Először nem értettem, mi történik, majd tovább lökdöstek, és mutattak az eredményjelzőre, amin már a mi nevünk mellett is a hármas szám állt. Ez, hogy életem első olimpiáján érmen osztozhattam és ilyen különleges pillanatot átélhettem, mindennél többet ér. Most azt érzem, hogy hasonlóból szeretnék a jövőben még többet, és ezért mindent meg fogok tenni – zárta gondolatait.”

Ezt olvasta már?