Boldog arcok, csillogó olimpiai csere-érmek!

Fényesen csillognak és tökéletesen hibátlanok az új olimpiai bronzérmek, amelyeket a Magyar Olimpiai Bizottság székházában vehetett át Gyulay Zsolt MOB-elnöktől a három pórul járt olimpikonunk, akiknek Párizsban szerzett, új korában még hibátlan érmeik az idő múlásával elszíneződtek és kopásnak tűnő elváltozások jelentek meg rajtuk.

Párizsban és Budapesten is boldogan vették a nyakukba olimpiai bronzérmüket azok a hölgyek, akiknek érmeik az elmúlt egy évben megkoptak.

Fojt Sára kajakozó, Major Veronika sportlövő és Muhari Eszter vívó csütörtökön a Magyar Olimpiai Bizottság Székházában vették át Gyulay Zsolt MOB-elnöktől a nemrég megérkezett csere-érmeket.

Hibátlanok az új bronzérmek (Fotó: Pozsonyi Zita)

A párizsi olimpiai játékok alatt vagy után jó néhány sportoló osztott meg az érméről fotót, amelyeknek újonnan semmi bajuk sem volt, idővel azonban elszíneződtek, kopásnak tűnő elváltozások jelentek meg a felületükön. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság már akkor bejelentette, hogy a francia állami pénzverdével – amely az érmek gyártásáért és minőségéért felelős – szorosan közreműködve kicseréli a hibás érmeket, amelyeket az eredetivel azonos gravírozással kapnak majd meg jogos tulajdonosaik.

A Team Hungary tagjai közül hárman jelezték – a párbajtőröző Muhari Eszter már kint Párizsban – hogy megsérült az érmük, az észrevételt a MOB hivatalosan továbbította a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak. A folyamat tavasszal érkezett aktív szakaszába, amikor hivatalos formanyomtatványt kellett benyújtani az éremcserére, és júniusban vissza is kellett küldeni az érmeket Párizsba.

Ettől kezdve felgyorsultak az események, hiszen júliusban már meg is érkeztek a MOB székházába a csillogó, új bronzérmek, amelyeket Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke át is adott jogos tulajdonosaiknak.

Olimpiai bajnokként pontosan tudom, mit jelent a kezetekben tartani az érmet, amelyekben évek, sőt, olykor egy élet munkája tükröződik vissza. Tudom, milyen érzés kézbe venni és megmutatni másoknak, vagy egyszerűen csak néha rá-rápillantani. Ezért is volt nagyon fontos számunkra, hogy a sérült érmeket a lehető legrövidebb időn belül újra a kezetekben tarthassátok. Ez ugyanaz az érem, amiért megküzdöttetek, csak most már olyan formában, ahogyan azt megérdemlitek. Ez a kis ünnepség pedig emlékeztet minket arra, hogy az olimpiai érem mögött nemcsak egy eredmény, hanem rengeteg munka, áldozat és egy egész ország büszkesége áll. Gratulálok újra mindannyiótoknak!

Ezt látta már?