A legfrissebb szenzáció, hogy brit rekordot jelentő 115 millió fontért (51,9 milliárd Ft) megvette a Brighton 21 éves ecuadori válogatott védekező középpályását, Moisés Caicedót, és még a héten bejelethetik a Southampton belga válogatott focistájának, Roméo Laviának a megszerzését is. A 49 éves Boehlynek amerikai sportokban vannak érdekeltségei, az európai fociban kevés a tapasztalata. Mégis betöltötte egy ideig a sportigazgatói posztot is a Chelsea-nél, megfejthetetlen, hogy milyen irányelvek mentén, már négyszer váltott vezetőedzőt, és összesen 27 (!) labdarúgót vitt a csapathoz. Közülük mindössze hárman érkeztek ingyen, míg januárban még a világbajnok argentin Enzo Fernández 110 millió fontos (49,5 milliárd Ft) szerződtetésével döntött brit rekordot a tulajdonos. Az eredmények azonban az előző idényben az esztelen költekezés ellenére elmaradtak.
– Ez egy hosszú távú projekt, és elkötelezettek vagyunk. Nagyon hisszük, hogy sikeresek leszünk – kért türelmet a 12. helyen végző, ezzel a BL-szereplésről lemaradó londoni csapat szurkolóitól Todd Boehly, akinek nagy horderejű ténykedését jól jellemzi, hogy a 2021-ben Bajnokok-Ligája győztes kezdőcsapatból mindössze hárman maradtak hírmondónak, többek között Mason Mount, Kai Havertz, Antonio Rüdiger, és Éduárd Mendy is távozott.
– Legális, amit csinálnak. A nagy ötlet benne az, hogy nagyon hosszú távú szerződéseket kötnek, és szétosztják az átigazolási díjakat, amiket nem egyszerre kell kifizetni és elkönyvelni. Milliárdos bevétele nincs a Chelsea-nak, hogy egyszerre ennyit költhetne. Így viszont csak olyan mértékben sérti meg a pénzügyi szabályokat, ami nem jár súlyos következményekkel, maximum pénzbüntetéssel – árulta el Dénes Ferenc sportkögazdász, hogyan képes ilyen költekezésre a Chelsea. S valóban, az érkezők többsége rendhagyó módon 8, illetve 6 évre kötelezte el magát a klubhoz. – Kicsit Manchester United-szindrómát érzek, Ed Woodward pénzügyileg zseniálisan vezette a klubot, csak hát össze-vissza vettek meg játékosokat, függetlenül attól, hogy illetek-e a csapatba, a klubba. Ugyanez folyik a Chelsea-nél már a harmadik átigazolási időszakban, bolondul vásárolnak a londoni kékek – mondta lapunknak a szakember.