Téli olimpia: a dél-koreaiak is felháborodtak, keményen kritizálják a bírók döntéseit

Nemcsak Liu Shaolin Sándortól vették el az aranyérmet, a dél-koreai versenyzőket is kipontozták/Fotó: MTI-Kovács Tamás
Dél-Koreában már a politika szintjére emelkedett, hogy a pekingi téli olimpia rövid pályás gyorskorcsolya döntőjében több részrehajló döntés született.

Hatalmas a felháborodás Dél-Koreában, amiatt hogy két versenyzőjüket kizárták a birák. A kormányzó Demokrata Párt (DP) elnökjelöltje, Li Dzse Mjung is hallatta a hangját a közösségi médiában.

- Nem tudom leplezni csalódottságomat és dühömet a bírói ténykedés miatt – írta a a politikus Facebookon. A Polgári Párt elnöke, An Csol Szu még továbbment, szerinte Kína ellopta az érmet Koreától.

Eddig csak - a magyar óvás mellett, amelyet aztán elutasítottak a bírák - a dél -koreai sportági szereplők fejezték ki nemtetszésüket, hogy az olimpián méltánytalanul bánnak versenyzőikkel és burkoltan arra is utaltak, hogy több döntésben tükröződik a nemzetközi szövetségek és a bírók közötti - egyébként megengedhetetlen - kapcsolat.

Nem csak a magyarok bosszúsak a bíráskodásra, amiért a pekingi téli olimpián a rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1000 méteres döntője után a célvonalon elsőként áthaladó Liu Shaolin Sándort kizárták, a Koreai Olimpiai Bizottság (KSOC) is jelezte, hogy egyenesen a Sportdöntbírósághoz (CAS) fordul a „méltánytalan” ítéletek miatt.

A Yonhap News dél-koreai hírügynökség tájékoztatása szerint a KSOC a futamok után panaszt nyújtott be a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz, a Nemzetközi Korcsolyázószövetséghez (ISU) és a verseny főbírójához. Utóbbihoz persze nem sok értelme van, hiszen egy személyben ő hozza meg a döntést, a videós szobából csak javaslatot tehetnek neki - szemlézte a mno.hu.

A Yonhap News kedden arról is beszámolt, hogy a dél-koreai delegáció vezetője a történtek miatt találkozni akar a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökével, Thomas Bachhal.