Iszonyatos pénz és döbbenetes sikerek: Michael Jordan még mindig csúcs az NBA-ben
)
A kiváló kosárlabdázó szinte teljes karrierjét a Chicago Bulls-ban töltötte, utolsó két évében erősítette csak a Washington Wizardsot. De legnagyobb sikereit a Bullsszal aratta, amellyel annak ellenére is hat bajnoki gyűrűt szerzett, hogy pályafutását megszakította egy kis kiruccanásra a baseball világába. A kosárlabdára tett hatását rekordjai mellett jól példázza, hogy a karrierjét bemutató Utolsó tánc című sorozat Emmy-díjat, vagyis a legrangosabb tengerentúli televíziós elismerést nyerte el, és az amerikai ESPN sportcsatorna történetének legnézettebb dokumentumfilm-szériája lett.
A sorozatból is kiderült, hogy Jordan sikereit egészen páratlan hozzáállásának köszönheti.
– Kihagytam pályafutásom során több mint 9000 dobást. Majdnem 300 meccset vesztettem el. Karrierem alatt 26-szor vállaltam be és hagytam ki a meccset eldöntő dobást. Újra és újra és újra elbuktam egész életem során. Ezért tudtam mindig előrelépni – mondta korábban elképesztő karrierjéről a kosárlabdasport történetének talán legnagyobb alakja.
)
Michael Jordan jelenleg is fennálló rekordjai:
6-szor választották az NBA döntője után a legértékesebb játékosnak (MVP), a második legtöbb MVP-elismeréssel díjazott LeBron Jamest négyszer választottak a finálé legjobbjának.
10-szer végzett az alapszakasz pontlistájának élén, ez abszolút rekord az NBA-ben. 1987 és 1998 között mindössze két szezon volt, amikor nem Jordan lett a legeredményesebb: 1994-ben David Robinson, 1995-ben Shaquille O'Neal végzett az élen.
30,1 pontos alapszakaszbeli karrierátlagával az NBA történetének csúcstartója, legeredményesebb idényében (1986/87) 37,1 pontátlagig jutott az észak-amerikai profi kosárlabdabajnokság alapszakaszában.
33,4-es rájátszásbeli karrier pontátlaga szintén még mindig rekord az NBA-ban, a jelenleg aktív játékosok közül Kevin Durant is jelentősen elmarad tőle, a Brooklyn Nets játékosa "csak" 29,5 pontos átlaggal áll.
41 pontos átlaga az 1993-as döntőben visszavonulása óta is elérhetetlen csúcs, a Phoenix Suns elleni hatmeccses párharc negyedik összecsapásán 55 pontot szórt, és egyik mérkőzésen sem végzett 30 pont alatt.
63 pontot szerzett a Boston Celtics elleni 1986-os rájátszás első körének második meccsén, ez továbbra is legtöbb pont, amelyet playoff-meccsen egy játékos fel tud mutatni.
5012 assziszttal csúcstartó a Chicago Bulls történetében, Scottie Pippen ezen a téren azonban megszorongatta, a legendás bedobó 4494 gólpasszal zárta szintén páratlanul sikeres pályafutását.
29 277 alapszakasz ponttal a Chicago Bulls történetének legeredményesebb játékosa, és ez még nagyon sokáig megdönthetetlen rekord: a jelenleg aktív játékosok közül a már a New York Knickset erősítő Derrick Rose 8001 pontnál hagyta abba a pontgyűjtést.
33,1 millió dolláros (10 milliárd forint) fizetésével 1998-ban többet keresett, mint a Chicago Bulls összes többi játékosa: soha még rajta kívül senki nem zsebelt be több pénzt egy szezonban, mint csapatának többi tagja összesen.
1,4 milliárd dollár (422 milliárd forint) felett keresett pályafutása alatt és után eddig, a Levegő Urának a Nike sportszergyártóval kötött szerződéséből még most is négyszer annyi jövedelme származik évente, mint a Los Angeles Lakers sztárjának, LeBron Jamesnek.