Őszintén meséltek a terveikről: Liu Shaoang marad a gyorskorcsolyázóknál, Shaolin átcsúszhat a divat világába, világmárkák csaphatnak le rá

Az olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó, Liu Shaolin Sándor rendkívül népszerű a közösségi platformokon, ezt pedig kihasználhatja/ Fotó: MTI/Kovács Tamás
Budapest — Ahova csak tehetik, együtt mennek, segítik a másikat a jégen és azon kívül is.

Liu Shaolin Sándor és öccse, Liu Shaoang elképesztő sikereket aratott már eddig is a rövid pályás gyorskorcsolyázóknál, s bár még több remek év várhat rájuk versenyzőként, olimpiai bajnokként is tudják, egyszer minden sorozatnak vége szakad. Eljöhet az, amit aligha hinnének sokan: külön utakon próbálnak szerencsét. Mint a Blikknek elárulták, lélekben ők is készülnek erre.

Az ötkarikás aranyérmes Shaolin csak 26 éves, a kétszeres győztes Shaoang vasárnap ünnepelte a 24-et. A fiatalok mégis gondolnak már a távoli jövőjükre.

Tudják, egyszer a korizást is abba kell hagyniuk. Ám vajon utána is maradnak a sportágban? Amikor a kérdést feltettük az idősebbik Liu testvérnek, tömör választ kaptunk.

– Nem! – vágta rá Shaolin azonnal, nevetve.

A pekingi olimpián aranyéremtől megfosztott klasszis válasza talán nem is olyan meglepő. Régóta vonzódik a divat iránt, közösségi médiás tevékenysége is „jelentős”. Népszerűsége a pekingi olimpia alatt elsősorban Ázsiában nőtt, még az sem elképzelhetetlen, hogy ebből kovácsol majd tőkét. A kínai Weibo közösségi platformon már 1,3 millió követője van, ez megfelelően menedzselve magában is jól jövedelmezhet.

Liu Shaolin Sándort régóta érekli a divat világa, biztosan lennének megkeresései nagy márkáktól / Fotó: Instagram

– Az ázsiai piac hatalmas, előnyös szponzori megállapodásokat írhat alá. Egy jól felépített márka sokat érhet számára – mondta lapunknak Shaolin kapcsán Szabados Gábor sportközgazdász.

Liu Shaolin maga is tudja, hogy a kínai népszerűsége új kapukat nyithat meg számára.

Nem gondoltuk az olimpia előtt, hogy ilyen népszerűek vagyunk Ázsiá­ban. Megismertek, megállítottak az utcán, és nemcsak a kínai, hanem a dél-koreai­ szurkolók is. Ez hatalmas lehetőség – árulta el a Blikknek.

Öccse, Liu Shaoang viszont biztos benne, hogy karrierje után marad a sportágban.

Minden időmet leköti a gyorskori, jelenleg is a Debreceni Egyetem sport és rekreáció szakágának hallgatója vagyok. Úgy képzelem el, hogy a sportág közelében maradok akkor is, ha befejezem a pályafutásom – mondta Shaoang, aki pesze most még inkább a versenyekre koncentrál. – Ám az még nagyon messze van, 2026, Milánó lebeg a szemünk előtt, és hogy a téli olimpián ismét mindketten ott legyünk a dobogón.

A rövidpályás gyorskorcsolyázó, a kétszeres olimpiai bajnok Liu Shaoang mindenféleképpen a sportágban dolgozna, ha majd visszavonul / Fotó: MTI/Kovács Tamás

Egyelőre még ez is csak távoli cél... Hiszen Shaoang vasárnap az áprilisra halasztott montreali vébére készülés közben fújhatta el a tortáján a gyertyákat – a karrierje lezárásáról ráér még gondolkodni.

Tervek a pihenésre

A montreali vb után a két Liu testvér végre megkezdheti a fáradságos olimpiai ciklus után megérdemelt pihenőjét, és ezen a területen is más az elképzelésük. Míg Shaolin az Egyesült Államokba, New Yorkba és Mexikóba vágyik a pezsgés miatt, addig Shaoang Peruba utazik, hogy spiri­tuális túrán töltődjön fel a felkészülési időszak előtt.