Testvérének, a cselgáncsozó Rékának mondott köszönetet Eb-aranyérme után a kajakos Pupp Noémi

Pupp Noémi K–1 1000 méteren lett aranyérmes Münchenben /Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Nővérének, az olimpiai 5.

cselgáncsozó Pupp Rékának mondott köszönetet bravúros Európa-bajnoki sikere után a női K–1 1000 méteren diadalmaskodó kajakos, Pupp Noémi. A paksi testvérek példaképként tekintenek egymásra, s a 24 esztendős Noémi a döntő után úgy fogalmazott, müncheni medálja egyben nővére érme is.

Tőle tanultam meg, sportolónak lenni nem csak abból áll, hogy lemész napi két edzésre, ennél sokkal összetettebb dolog, testileg-lelkileg egyaránt. Azt nyilván mindig tudtam, hogy baromi sok munkát bele kell tennem, hiszen mindkettőnké nagyon melós sportág, tőle pedig testközelből láthattam, milyen alázatosnak kell lenni – mondta lapunknak az Atomerőmű SE újdonsült Európa-bajnoka, aki Münchenben egy negyedik helyet is szerzett, K–2 500 méteren Fojt Sárával.

A tavalyi tokiói olimpián remeklő Réka – akinek szintén van Eb-érme, 2021-ből egy bronz – a döntőt leszámítva japán edzőtáborban izgulta végig testvére futamait.

Pupp Réka ötödik lett a tavalyi tokiói olimpián /Fotó: MTI/Illyés Tibor

Abban biztos voltam, hogy érem lesz, látva, hogy milyen jól evezett az előfutamban, de a színét nem mertem megtippelni. Nem tudom elmondani, mit éreztem, amikor megnyerte a döntőt... Ilyenkor még jobban izgulok, mint a saját versenyeimen és jobban is örülök, nagyon büszke vagyok Noncsira – fogalmazott a 26 éves dzsúdós.

A Pupp nővérek esetében is igaz, hogy a fiatalabb testvér az idősebb nyomdokaiba akart lépni, de ma már senki sem bánja, hogy Noémi nem a dzsúdóteremben kötött ki.

Szeretett volna ő is cselgáncsozni, de anyukánk lebeszélte. Nagyjából egy súlycsoport vagyunk, a szüleink pedig nem szerették volna, ha folyamatosan egymásnak feszülnénk. Ma már örülünk, hogy a dzsúdó helyett a kajakot választotta – árulta el Réka.

Noémi (balra) szeretett volna cselgáncsozni szintén, végül kajakosként lett sikeres /Fotó: Pupp Réka/Instagram

A testvérek általában hétvégente találkoznak, hiszen Réka Pakson készül, míg húga az olimpiai bajnok kajakoslegenda, Csipes Ferenc csapatával többnyire Budapesten vagy Szolnokon. Noémi nyara ráadásul különösen zsúfolt, hiszen a halifaxi világbajnokságon is szerepelt néhány hete, szerdán pedig már Szolnokon kezdődik az országos bajnokság.

Ha szépen-lassan véget érnek a versenyek, biztosan lesz kis ünneplés a családdal. Ha egy jól bevált ünnepi ételt kellene mondanom, az a mákos guba lenne – árulta el a fiatalabb testvér.

Így szurkolnak egymásnak

Pupp Réka testvére hazai viadalain gyakran szurkol a helyszínen – fordítva ez ritkábban fordul elő, nem véletlenül.

– Én gyakrabban járok ki a versenyeire, mivel őt nem zavarja a család jelenléte, nekem viszont pluszstresszt jelent, úgyhogy sokszor azt mondom, inkább szurkoljanak otthon. És persze dzsúdóban nincs is annyi hazai verseny, mint kajak-kenuban – mondta a cselgáncsozó.