A nézőszámok nem hazudnak: nagy fölényben a Fradi a lelátón is – Ennyien látogatták átlagosan a Groupama Arénát
)
A zöld-fehérek történetük során 31. alkalommal lettek aranyérmesek az élvonalban, s akárcsak ősszel, tavasszal is a legmagasabb átlagnézőszámot tudhatták magukénak a hazai meccseken.
A Groupama Arénában játszott nyolc találkozón átlagosan 8950-en foglaltak helyet. Sokatmondó adat, hogy az idevonatkozó rangsorban a második DVTK otthoni meccsein kevesebb mint feleannyian, 4300-an szurkoltak.
– Úgy gondolom, hogy a nézőszám emelkedése egy folyamat eredménye. Abban, hogy jelenleg a Groupama Aréna olyan stadion, ahol mindig nagyon jó hangulat uralkodik, rengeteg munka van a csapat, a szurkolók, a menedzsment és a stadion üzemeltetői részéről – nyilatkozta Orosz Pál (50), a Ferencváros Labdarúgó-zrt. vezérigazgatója korábban lapunknak. – Elsődlegesen persze a gárda teljesítményét dicséri, de az sem mindegy, hogy egy modern, biztonságos létesítményről van szó.
)
Ez is érdekelheti: Edzés a koronavírus idején: így tréningezik a Fradi
A kiemelkedően magas nézőszám nagyban köszönhető Szerhij Rebrovnak (46), a gárda vezetőedzőjének. Az ukrán tréner irányításával két idény alatt kétszer lett bajnok az FTC, amely ősszel az Európa-liga csoportkörébe is bejutott. Nem csoda, ha a drukkerek szeretik a szakembert, aki a bajnoki cím ünneplése során sem felejtette el megemlíteni, a Fradi-tábor hatalmas segítséget jelent csapatának.
– Jólesik, hogy szurkolóink engem is ünnepeltek, de ez az aranyérem mindenkié, nem csak az enyém. Gratulálok drukkereinknek, akik az egész idényben fantasztikusan biztattak bennünket – jelentette ki Rebrov.
Az NB I tavaszi mérkőzésein egyébként 278 találat született, ez összecsapásonként 2,72-es átlagnak felel meg. A gólkirályi címet a zalaegerszegi Radó András (26) szerezte meg, aki 13-szor volt eredményes. Összesen 26 piros lapot osztottak ki a játékvezetők a tavasszal, a legtöbbet, négyet-négyet a Puskás Akadémiának, a Honvédnak és az Újpestnek. A legdurvább focista a felcsútiak holland légiósa, Yoell van Nieff (27) volt, akit kétszer küldtek le idő előtt a pályáról.
Öt klubnál (a DVSC-nél kétszer) váltottak edzőt. Ebben a tekintetben a szerb Nebojsa Vignjevicset (52) kell kiemelni, hiszen ő öt és fél év után távozott Újpestről. Utódjával, honfitársával, Predrag Rogannal (45) a kiesés által fenyegetett lila-fehérek végül a hatodik helyen végeztek. A legtöbb légiós a Kisvárda gárdájában kapott szerepet: tavasszal 21 külföldinek szavazott bizalmat a gárda szakmai stábja.
Átlagnézőszámok
A Fradi hazai mérkőzésein voltak a legtöbben.
1. Ferencváros - 8950 néző - 8 meccs
2. Diósgyőr - 4300 - 8
3. Debrecen - 3630 - 8
4. Zalaegerszeg - 3540 - 8
5. Fehérvár - 2680 - 8
6. Mezőkövesd - 1980 - 8
7. Újpest - 1960 - 7
8. Kisvárda - 1880 - 8
9. Honvéd - 1650 - 8
10. Paks - 1100 - 8
11. Puskás Akadémia - 990 - 8
12. Kaposvár - 950 - 8
A 12 csapat tavaszi 95 találkozóján összesen 33 610 néző volt jelen. Ez 2650 főt jelent mérkőzésenként. (Megjegyzés: a 25. forduló zárt kapus volt. 26–30. forduló: a koronavírus-járvány miatt a Magyar Labdarúgó-szövetség határozata alapján csökkentette a szurkolók számát a meccseken.)
26 piros lapot osztottak ki a bírók tavasszal
A bajnokság tavaszi összecsapásain összesen 26 piros lapot mutattak fel a játékvezetők. A Diósgyőr és a Kaposvár játékosai közül senkit sem állítottak ki. A legfegyelmezetlenebb csapat a a Puskás Akadémia, a Honvéd és az Újpest volt, mindhárom gárda négy pirosat kapott.
Puskás Akadémia (4): Yoell van Nieff (2), Kamen Hadzsiev, Szolnoki Roland
Honvéd (4): Batik Bence, Djordje Kamber, Naser Aliji, Mohamed Mezgrani
Újpest (4): Dzenan Burekovic, Bacsa Patrik, Andreias Calcan, Balázs Benjamin
Kisvárda (3): Szlobodan Szimovics, Kovácsréti Márk, Cornel Ene
Debrecen (2): Bényei Balázs, Bódi Ádám
ZTE (2): Szépe János, Matija Katanec
Fehérvár (2): Elek Ákos, Funsho Bamgboye
Paks (2): Könyves Norbert, Böde Dániel
Mezőkövesd (2): Andrij Neszterov, Aljakszandr Karnyicki
Ferencváros (1): Eldar Civic