Családi tragédiák, csalódások, kudarcok: az angol és az olasz sztárok útja az Eb-döntőig
)
… csalódásokkal, kudarcokkal teli út vezetett. Összeállításunkban megmutatjuk, milyen akadályokat legyőzve jutottak el a fináléig az Eb-hősök.
Küzdeni tudásból egyébként is jelesre vizsgázott mindkét csapat, különösen az elődöntőkben, amelyekből egyaránt hosszabbításos csata után jutottak tovább.
Az olaszok ásza, a spanyolok elleni büntetőpárbajban az utolsó rúgást értékesítő Jorginho hiszi, hogy a gárda csapategysége aranyat érhet.
– Ez a válogatott soha nem adja fel, mindig hiszünk a sikerben. Csodálatos csapatunk van, amely megérdemli, hogy a csúcsra érjen. Együtt szenvedünk, nevetünk, egy családként jutunk túl a nehézségeken – fogalmazott az elődöntő (1-1, büntetőkkel 4-2) után.
Az angolok gólvágója, a dánok ellen (2-1, hosszabbítás után) a sorsdöntő büntetőt kiharcoló Raheem Sterling bízik benne, hogy az 55 évvel ezelőtti vb-cím után sikerül egy jelentős trófeával megörvendeztetniük a szurkolóikat.
– Lépésről lépésre haladunk a célunk felé. Tudjuk, mennyit jelent a futball ennek az országnak, az elődöntőben is elképesztő volt a hangulat a Wembley-ben – mondta a csatár.
Jordan Pickford
Az Everton kapusa a Sunderlandnél 17 évesen írta alá első profi szerződést, ám ezt követően hat alacsonyabb osztályú csapatnak is kölcsönadták 2012 és 2016 között, mielőtt megkapta az esélyt a bizonyításra a nagy múltú klubnál. Felnőttszinten az akkor ötödik ligás Darlingtonban debütált, majd jött az Alfreton Town, a Burton Albion, a Carlisle, a Bradford és a Preston.
)
Kalvin Phillips
A Leeds United középpályásának rendkívül nehéz gyerekkora volt: már néhány hónappal születése után tragédia rázta meg a családját, amikor elhunyt ikernővére, Lacreasha. Édesanyja, Lindsey egyedül nevelte fel három testvérével együtt, édesapja ugyanis többször került börtönbe, ma is büntetését tölti. Phillips szegényen nőtt fel, anyukája két állásban dolgozott, hogy gyerekei elé ételt tudjon rakni.
www.instagram.com
Raheem Sterling
A Manchester City sztárja Jamaicában született, s mindössze kétesztendős volt, amikor az édesapját lelőtték Kingstonban. A focista a bokája fölé 2018-ban egy gépkarabélyt tetováltatott, ami miatt sokan támadták, számára azonban a tetkónak különleges jelentése van: mint mondta, megfogadta, hogy soha nem ér fegyverhez, és csak a jobb lábával tüzel.
www.instagram.com
Leonardo Bonucci
A Juventus hátvédje egy másik sztárcsapatnál, az Internazionalénál nevelkedett, s debütált az élvonalban, ám a milánói klub lemondott róla fiatalon. Húsz évesen az olasz futballban aprópénznek számító 500 euróért (kb. 200 ezer Ft) adta el játékjoga felét a Trevisónak – később a Pisa, a Genoa és a Bari érintésével jutott el a Juventusig.
)
Giovanni Di Lorenzo
A 27 esztendős hátvéd későn érő típus: három éve, a lemaradó olasz válogatott nélkül rendezett világbajnokság idején még a másodosztályú Empoliban futballozott. 2018 nyarán, 24 évesen mutatkozhatott be a klubbal az élvonalban, s bár kiesett csapatával egy idény után, a Napoli szerződtette, mára pedig a válogatottban is alapemberré vált.
)
Jorginho
A brazil származású középpályás 15 évesen került Olaszországba, ám sokáig nem találta a helyét a Hellas Verona utánpótlásában. Elmondása szerint kezdetben heti 20 euróból (kb. 7 ezer forint) élt, s csak néhány évvel később tudta meg, hogy ügynöke zsebre tette a neki járó pénz jó részét. Ekkor haza akart költözni és abbahagyni a focit, amiről az édesanyja beszélte le – szerencsére.
www.instagram.com