Jordan az 1970-es és az 1980-as években az autósport különböző kategóriáiban versenyzett, majd megalapította saját F1-es csapatát, amellyel 1991-től 2005-ig szerepelt az elitkategóriában. A formula1.com-on olvasható összeállításban emlékeztetnek rá, hogy Jordan adott elsőként lehetőséget a Forma–1-ben a később hétszeres világbajnokká váló, legendás Michael Schumachernek 1991-ben. Később olyan versenyzők fordultak meg a csapatában, mint például Rubens Barrichello, Martin Brundle, Damon Hill és Jean Alesi.
A Jordan istálló első F1-es futamgyőzelme Hill nevéhez fűződik, az 1998-as Belga Nagydíjon a brit versenyző mögött Ralf Schumacher ért célba másodikként, így a csapat kettős sikert ünnepelhetett. Az 1999-es idényben a német Heinz-Harald Frentzen nyert futamokat a Jordan versenyautójával, az istálló utolsó sikerét pedig Giancarlo Fisichella aratta a 2003-as, az eső miatt kaotikusan alakuló Brazil Nagydíjon.
Mély megrendüléssel értesültünk Eddie Jordan haláláról. Kifogyhatatlan energiájával mindig tudta, hogyan kell mosolyt csalni az emberek arcára, miközben ő maga mindig őszinte és ragyogó egyéniség volt. A Forma-1 ikonikus korszakának volt az egyik főszereplője és nagyon fog hiányozni - nyilatkozta Stefano Domenicali, az F1 elnök-vezérigazgatója.
Carlos Sainz, a Williams Forma–1-es pilótája is megemlékezett a legendás csapatvezetőről.
Rendkívül szomorúan értesültem róla, hogy Eddie elhunyt. Sportágunk igazi ikonja volt. Szenvedélyes, hűséges és valóban egyedülálló ember volt. Nagyon fog hiányozni.
Extremely sad to learn that Eddie has passed away. A true icon and loved character of our sport. Passionate, loyal and truly one of a kind. He will be dearly missed. R.I.P. pic.twitter.com/UDIP76WrOS
— Carlos Sainz (@Carlossainz55) March 20, 2025