Hosszú Katinka klubjának gyerekpólósai TAO-milliókból hoztak össze öt meccsen –169-es gólkülönbséget

A jelenleg a tévében egy táncos show-ban másirányú tehetségét megmutató háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka klubjában az Iron Swimben nem mennek túl jól a dolgok mostanában. Az egyesületet, emlékezhetünk rá, nemrégiben egy szexuális zaklatási botrány rázta meg, utána jó néhány versenyző távozott (épp a hírbe hozott edzővel...), most pedig a pólósok csinálnak negatív reklámot a klubnak.

Tudni kell, a minőséget, szakmaiságot, elkötelezettséget a fókuszba helyező, „A kemény munka MINDIG kifizetődő” szlogennek kampányoló klubnál 2018 óta foglalkoznak az úszás mellett a vízilabdával is. Hogy miért, amikor a névadónak semmiféle múltja és kapcsolata nincs a pólóval? Na, erről majd kicsit később.

A lényeg az, hogy a fellelhető dokumentumok alapján a pólós gyerekekkel foglalkozó szakemberről, a 29 éves Botzheim Frigyesől annyit sikerült kideríteni, hogy az Oázis Sport Clubban vízilabdázott (vízilabdázik?). A Facebookon az ismerősei között ismert pólóst nem találni.

Na de ez mindegy is, ettől még akár nagyszerű szakember is lehetne, ahogy az egyik meccs jegyzőkönyvében vezetőként feltüntetett Botzheim Bodza (alighanem a Boci becenevű Frigyes testvére) is érthetné a dolgát.

Csakhogy az eredmények nem erre utalnak!
Az Iron Waterpolo gyerekcsapata ugyanis az idei eddigi öt bajnokiján összesen 14 gólt dobott, ezzel szemben 183-at kapott. Az első fordulóban például az UVSE második (!!) csapatától szenvedtek 45–1-es vereséget. Ugyanígy sokat mond a klubnál folyó munka színvonaláról, hogy bár 15 játékost lehetne minden meccsre nevezni, ezeken az öt bajnokin az Iron Waterpolo sorban ennyi játékost nevezett: 8. 11, 10, 11, 9.

Érdemes az UVSE vezetőedzőjének, Kis Józsefnek az újpesti klub honlapján közölt nyilatkozatát is idézni

Egy győztes mérkőzés, mely után nem lehet az ember boldog, inkább érez szomorúságot. Természetesen nem a csapatom miatt, gyerekeink mindent beleadtak, ahogy az sportembereknek kötelező. Őszintén sajnáltam ellenfelünk kilenc (!) megjelent játékosát a kialakult „kellemetlen” eredmény miatt is, de legfőképp a sportágon belüli helyzetük miatt, melybe az Iron vezetői hozták őket és a szülőket egyaránt. Nem tudom elhinni, hogy ilyen vagy ehhez hasonló eredmények – ez hétről hétre megtörténik – után örömöt jelent számukra még a sportolás, mely ebben a tevékenységben a legfontosabb tényező.

És hogy mi ebben a buli Hosszó Katinkáéknak, akik jelentős vízfelületet bérelnek rendkívül kedvező áron a Duna Arénában? A választ az állami sporttámogatásban kell keresni. Míg ugyanis az úszásra nem lehet TAO-pénzeket felvenni, addig a póló szerepel a támogatott sportágak listáján. Azaz az Iron Swim a (honlapjuk szerint) havi 18 500 forint klubtagsági díj mellett csak tavaly felvett több millió forintot.

TAO-milliók a 14–183-ért? Biztosan erre van kitalálva a rendszer?

(Természetesen szerettük volna megszólaltatni a klub illetékesei közül is valakit. Ám hiába jeleztük kapcsolatfelvételi szándékunkat, sem Hosszú Katinka klubelnök, sem Layber Krisztina elnökségi tag, sem Takács Mónika, a pólósok technikai vezetője nem reagált megkeresésünkre.)

Csonka csapat nem csapat
Az Iron felnőtt együttese valamivel jobban szerepel, a Budapesti Gyarmati Dezső bajnokságban ugyan öt forduló után nulla ponttal állnak, de csak 5-6 gólos vereségeket szenvednek. Itt azzal hívták fel magukra a figyelmet, hogy az október 20-i, Oázis Sport Club elleni mérkőzést játék nélkül veszítették el, ugyanis a kezdési időpontra a Szőnyi úti uszodában összesen két játékos érkezett meg, a jegyzőkönyv szerint még az edző, a gyerekeknél már említett Botzheim Frigyes se.

Ezt olvastad már?