Olimpiai kvótás bokszolónk elhunyt nővéréért is harcol: „Próbálom magam összekaparni”
)
Várja már a Bocskai Emlékversenyt?
Persze, ezek a versenyek hasznosak, az olimpiai felkészülésem fontos állomásai. Ez egy nemzetközi torna, amelyen jó ellenfelekkel küzdhetek, sokat tanulhatok a meccsekből.
Az olimpia közeledtével nem szokott elgondolkodni, hogy érdemes-e elindulnia a Bocskaihoz hasonló versenyeken? Hiszen egy sérülés könnyen derékba törheti az álmokat.
Bármikor történhet sérülés, de kellenek ezek a meccsek, hogy formában legyek, hogy tanuljak a riválisaimtól. Ettől függetlenül eszembe jutott már, hogy nehogy összeszedjek egy komolyabb sérülést, hiszen az olimpiára tettem fel az életem. Bízom benne, hogy ez nem fog megtörténni.
Azért is kérdeztem, mert decemberben, a századik magyar bajnokságon nem indult el, pedig az esemény plakátjának is központi figurája volt. Mi volt a távollétének oka?
Azért nem indultam, mert másfél, két héttel az ob előtt meghalt a nővérem. Egy fiatal, harminc éves nő volt, három gyermeket hagyott maga után…
Ez borzalmas! Hogy tud így az edzésekre, versenyekre koncentrálni?
Teljesen maga alatt van a családunk. Próbálom magam lelkileg összeszedni, és a lehető legjobb formámat nyújtani a Bocskain. A nővérem minden hazai versenyemen ott volt, szurkolt nekem. Érezni fogom a hiányát, érte is harcolok. Olyan sportág ez, amit nyolcvan százalékban a stratégia dönt el. Az ob előtt kikészültem, nem tudtam volna ott lenni fejben, most próbálom magam összekaparni a cél érdekében.
Az Európa Játékokon nagyon is ott tudott lenni fejben, kvótát szerzett a párizsi olimpiára. Nagy könnyebbség, hogy nem világselejtezőn kellett kiharcolnia a részvételét?
Nyilván előny, hogy már nem kell azon idegeskedni, kijutok-e. Így már nyugodtan, céltudatosan készülhetek az ellenfeleimre.
)
Az olimpián mennyi múlik majd a sorsoláson? Tudja már, kikkel kell megküzdenie?
Velem együtt már tizenketten kvalifikáltak, néhányukat ismerem, elég jól bunyóznak. Lesz még két világkvalifikációs torna, így még nyolc ember csatlakozik hozzánk. Mindent elmond, hogy az egyik világbajnok srác első körben nem tudott kvótát szerezni Ázsiában.
Tegyük fel, az olimpián érmet szerez. Megfontolná, hogy profinak álljon?
Amennyiben sikerül egy éremmel hazajönnöm, akkor mindenképpen profiként versenyeznék tovább. Azon még nem gondolkodtam, melyik menedzserhez szerződhetnék, ez még a jövő zenéje.
Az előző, Sportálnak adott interjújából kiderült, hogy az olimpiai bajnok Kovács Kokó István a példaképe, aki tanácsokkal is ellátja. Azóta beszélgettek hosszabban az ötkarikás játékokról?
Amikor a nyáron találkoztam vele, adott egy szöveget, amiben az olimpiai tapasztalatait, intelmeit írta le. Többet nem is kell mondania, mert az írásban benne van minden: mire figyeljek oda, mit tartsak szem előtt, hogy magamra koncentráljak, ne az olimpiai faluban jelenlévő káprázatra. Nemrég, a Veterán Bunyósok Alapítványa eseményén újra találkoztunk, ahol Hámori Lucának és nekem is jutalmat adtak át Kokóék.
Ahhoz mit szólt, hogy Kovács István is el akar indulni a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöki pozíciójáért?
Nagyon jó embernek ismertem meg, és örülök az indulásának, mert a segítségével pozitív változás indulhat el. Csak Párizs után lesz a választás, ez azért jó, mert így mindenki az olimpiai felkészülésre tud koncentrálni, azt nem zavarja meg a választásokat mindig kísérő feszültség, széthúzás.
A 68. Bocskai emlékverseny programja
Január 16., 14:00: Hivatalos megnyitóünnepség
Január 16., 14:15: Első versenynap
Január 17., 14:00: Második versenynap
Január 18., 14:00: Harmadik versenynap
Január 19., 13:00: Negyedik versenynap (férfi elődöntők, női döntők)
Január 20., 14:00: Ötödik versenynap (férfi döntők)
EZT OLVASTA MÁR?