„Óriási anyagi és erkölcsi károkat okozott a klub számára” – a Honvédtól is reagáltak a meg nem adott tizenegyesre

Kun Gergely szerint mindent megtesznek, hogy azonnal visszajusson a klub az NB I-be
2003 után másodszor búcsúzott az NB I-től a Budapest Honvéd, amelynek ügyvezetője, Kun Gergely a klub hivatalos oldalának adott hosszabb interjújában beszélt a kiesésről.

„A Honvéd gyenge teljesítményére nincs mentség, óriási csalódást okoztunk a csapatot szerető, azért aggódó közösség számára. Ezért elsősorban engem, a cég ügyvezetőjét terhel a felelősség, nem fogom és nem is szeretném másra hárítani azt. Nagyon fontos, hogy vezetőként ne csak a sikerek kapcsán lubickoljunk a rivaldafényben, hanem kudarcok esetén is képesek legyünk viselni az akár igen indulatos és sajnos jogos kritikákat. Ennek tükrében minden egyes nap azon fogok dolgozni, hogy visszatereljük a Honvédot a helyes útra, mert ez a minimum, amit egy ilyen kudarc után meg kell tenni” – mondta Kun Gergely a honvedfc.hu-nak.

Az ügyvezető a sokak által vitatott szituációról is beszélt, nevezetesen, mikor a Honvéd még gól nélküli állásnál nem kapott meg egy tizenegyest a végül 2–1-es vereséggel végződő Puskás Akadémia elleni mérkőzésen.

„Maga az ítélet egyértelműen befolyásolta a kiesés elleni harc végkimenetelét és amennyiben helytelennek bizonyul, óriási anyagi és erkölcsi károkat okozott a klub számára! Megelőzendő az ilyen és ehhez kapcsolódó, minimum kétségesnek mondható döntések kapcsán keringő pletykák és összeesküvés-elméletek terjedését, érdemes lenne a jövőben megfontolni a szövetség részéről a vitatott döntésekhez kapcsolódó kommunikáció erősítését, a döntések szakmai indokának transzparenssé tételét. Amennyiben például megfelelő szakmai magyarázatot tudnánk kapni arra, hogy Szolnoki Roland kezezéséért a játékvezető miért nem ítélt büntetőt, illetve a VAR miért nem javasolta a döntés felülvizsgálatát, biztosan jelentősen javulna a döntésben résztvevők megítélése és oldódna kapcsolódó feszültség.”

Kun – aki kijelentette, hogy cél az azonnali visszajutás, de nem lehet garantálni – a csapat átalakulásáról is beszélt.

„Alapvetően a saját nevelésű, Honvéd-érzelmű játékosokra akarunk építeni, ebből nem engedhetünk. A rutinos labdarúgóink közül szeretnénk, ha Ivan Lovric és Tomás Tujvel is maradna, jelenleg a pályán számítunk rájuk, de emellett életpálya modellt is kínálunk majd nekik, mert hosszú távon is értékei lehetnek a klubnak. Ami pedig a légiósokat illeti, mérlegeljük a lehetőségeinket, a célunk, hogy gazdaságilag és szakmailag is megtaláljuk a legjobb megoldást mindenki számára.”

Hozzátette, erős és stabil Honvédot szeretnének építeni, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy megteremtsék ehhez a szükséges feltételeket.

„Azonban biztos, hogy csökkenteni kell a kiadásokat és a költségcsökkentés jelentős részben érinti majd a játékosbéreket. A másik komoly tétel az infrastruktúra, mindenképpen tárgyalni szeretnénk az állammal erről, hogy kedvezőbb konstrukcióban béreljük a létesítményeket, ezt az NB I-ben maradás esetén is megtettük volna.”

Az ügyvezető végezetül arról is szót ejtett, ki lehet Dean Klafuric utódja.

„Hamarosan erről is beszámolunk majd. Annyit megígérhetek, hogy a választás összhangban lesz az akadémiai munkára épülő, értékteremtésre fókuszáló stratégiánkkal. Egy alázatos, szorgalmas és lelkes szakmai alkotóközösséget szeretnénk építeni, amelyhez szívesen csatlakoznak a legkiválóbb hazai tehetségek, mert biztosítva látják benne fejlődésüket és karrierútjukat.”

EZT OLVASTA MÁR?