Az olasz Alessandro Chiappini által irányított együttes hétfőn pihen, kedden 17 órakor pedig a szlovénokkal találkozik a belga, német, olasz, észt közös rendezésű kontinensviadalon.
A hatosokból a legjobb négy jut nyolcaddöntőbe, erre a magyaroknak már csak matematikai esélye van.
A magyarokra a mostani Eb eddigi legnehezebb feladata várt a nemzeti ünnepen, ugyanis a lengyelek amellett, hogy tavaly hetedikek lettek a világbajnokságon, idén dobogóra állhattak a Nemzetek Ligájában, így előzetesen a szakemberek a legjobb négy közé jutásra is esélyesnek tartották őket.
A rivális eddigi mindkét meccsét játszmaveszteség nélkül nyerte, ezzel szemben a magyaroknak a belgák és az ukránok ellen sem jött össze még a részsiker sem. A lengyel szurkolótábor már jó egy órával a kezdő sípszó előtt elfoglalta helyét a lelátón, így mindkét válogatott bevonulását tapsvihar fogadta. A mintegy ezerfős publikum a himnuszok után is éltette a csapatokat, amikor pedig útjára indult a labda, minden labdamenetben a tőlük megszokott hangos éljenzéssel biztatták kedvenceiket.
Alessandro Chiappini szövetségi kapitány kezdőcsapatát ezúttal Kiss Gréta, Boskó Ágnes, Nacsa-Pekárik Eszter, Németh Anett, Lászlop Alexandra és Glemboczki Zóra alkotta, míg a liberók közül Tóth Fruzsina és Kertész Petra is a mérkőzés elejétől pályán volt. Kump Alíznak kisebb hasfalsérülése miatt pihenőt adott a szakmai stáb.
A találkozó elején a magyarok a korábbi meccsekhez képest láthatóan felszabadultabban játszottak, és Nacsa-Pekárik jó megoldásaival tartották a lépést a riválissal. A kezdeti magyar lendületet a lengyelek egy hatpontos sorozattal törték meg, de Lászlop, Kiss és Németh pontjaival a hajrá előtt újra csak két egység volt a magyar hátrány. Ennél közelebb ugyanakkor - köszönhetően a hét elrontott szervának is - nem tudtak zárkózni a többi játékelemben jól teljesítő magyarok, így szoros küzdelemben kerültek hátrányba. A második etapra a rivális egyik legjobbja, az átló Magdalena Stysiak egyre jobban bemelegedett, vezérletével hamar megléptek öt ponttal a lengyelek.
A magyarok játékába ekkor több hiba csúszott, ráadásul Chiappini cseréi sem tudtak lendíteni a teljesítményen. A lengyeleknél Olivia Rozanski ellenállhatatlanul röplabdázott, amihez nyúlt, abból pontot szerzett – a szettben összesen kilencet –, vezérletével csapata könnyen megduplázta összetett fórját.
A harmadik felvonásra sort cseréltek a lengyelek, ettől úgy tűnt, új erőre kapnak a magyarok, akik sokáig fej fej mellett haladtak a korábbinál többet hibázó ellenféllel. Glemboczkiék mezőnyvédekezése és sáncmunkája az első szettben látottra javult, és 17-16-os magyar előnynél a riválist edző olasz Stefano Lavarininek újra pályára kellett küldenie legnagyobb sztárjait, Stysiakot és a feladó Joanna Woloszt.
Némethék keze azonban ezúttal a hajrában sem remegett meg, így bravúrral szépítettek. A negyedik szettre összeszedték magukat a lengyelek, újra lendületesebben, pontosabban röplabdáztak, a magyarok viszont elsősorban jó sáncmunkájuknak köszönhetően jó ideig ezúttal sem kerültek tetemes hátrányba. A hajrára aztán kinyílt az olló a csapatok között, de Kissék így is eddigi legjobb teljesítményüket nyújtották a tornán, alaposan megnehezítették a lengyelek dolgát.
A 120 perces mérkőzés legeredményesebb magyar röplabdázói az egyaránt 16 pontos Németh és Kiss voltak, a lengyelektől Rozanski 19 pontot szerzett.
Ez volt a két csapat 78. összecsapása, az örökmérleg 33 magyar siker mellett immáron 45 lengyel diadal.
A törökök az azerieket győzték le nagyon simán Düsseldorfban, míg a hollandok a társházigazda észteket verték Tallinnban ugyancsak három szettben.
A szeptember 4-ig tartó belga, német, olasz, észt közös rendezésű kontinensviadalon a hatcsapatos csoportokból a legjobb négy-négy jut nyolcaddöntőbe.
Röplabda Európa-bajnokság
3. forduló, A csoport
Lengyelország–Magyarország 3–1 (22, 12, -21, 16)
Korábban
Szerbia–Szlovénia 3–0 (20, 11, 15)
Az állás: 1. Lengyelország 2 győzelem/0 vereség (6 pont, 6-0), 2. Szerbia 2/0 (6, 6-0) 3. Belgium 2 győzelem/0 vereség, 4. Ukrajna 1/1, 5. Szlovénia 0/3 (0, 1-9, 193-255), 6. MAGYARORSZÁG 0/3 (0, 1-9, 183-247)
C csoport, Düsseldorf
Törökország–Azerbajdzsán 3–0 (13, 13, 13)
Korábban
Csehország–Görögország 3–0 (21, 22, 17)
Az állás: 1. Törökország 2 győzelem/0 vereség (6 pont, 6-0), 2. Németország 2/0 (6, 6-1), 3. Csehország 1/1 (3, 3-3), 4. Azerbajdzsán 1/2 (3, 4-6), 5. Görögország 1/2 (3, 3-7), 6. Svédország 0/2
D csoport, Tallinn
Hollandia–Észtország 3–0 (8, 25, 19)
Korábban
Franciaország–Finnország 3–0 (22, 22, 14)
Az állás: 1. Hollandia 3 győzelem/0 vereség (9 pont), 2. Franciaország 3/0 (8), 3. Szlovákia 2/1, 4. Finnország 1/2, 5. Spanyolország 0/3 (1, 2-9, 218-261), 6. Észtország 0/3 (1, 2-9, 203-261)
EZT OLVASTA MÁR?