Hosszú Katinka pólósai: nem a 40 millió forint közpénz a sok, hanem a 424 kapott gól

Ahogy azt a Sportal tegnap megírta: Hosszú Katinka klubja, az Iron Swim vízilabda-szakosztályt is működtet – nem a legnagyobb sikerrel. A gyerekcsapat például öt forduló után 14–183-as gólkülönbséggel áll a bajnokságban, volt meccse, amit 45–1-re veszített el. A mai folytatásban újabb konkrét számok követeznek: biztonsági öveket bekapcsolni!

Néhány órás kutatómunkával sikerült kideríteni (hiába kerestük a klub vezetőit, nem reagáltak), hogy az Iron Waterpolo nemcsak gyerek és felnőtt csapatot működtet, de serdülőt és ifjúságit is. Nos, a négy csapat összmérlege öt forduló után: 20 mérkőzés, 19 vereség, 1 győzelem, az összgólkülönbség: 118–424, azaz mínusz 306.

De azért emlékezzünk meg az egyetlen győztes meccsről is: az ifi bajnokságban az Iron Waterpolo 21–17-re verte a Százhalombattát. A csapatot győzelemre vezető „hadvezér” Botzheim Krisztián Félix, már a harmadik a Botzheim családból, aki edzőként feltűnik a klubnál. És feltétlenül emeljük ki Schöck Barnabás Vilmost, aki 11 góllal járult hozzá a „vasfiúk” eddigi egyetlen győzelméhez.

Ahogy arról az előző részben szó esett: ennek az eredménysornak eléréséhez a klub TAO-milliók formájában közpénztámogatást is kap. Az Iron Swim honlapját nagyítóval végigböngészve találunk is erre utalást: 2022-ben ebből a forrásból 6 millió forint jutott a klubnak.

Hogy miért csak ez az egy van feltüntetve, az rejtély, ugyanis máshol kutatgatva kiderült, hogy az utóbbi négy évben így nézett ki az Ironnak juttatott TAO-támogatás (forintban):

2021: 17 717 869
2022: 6 000 000
2023: 9 988 269
2024: 6 562 499

Szóval összesen ebben a négy évben 40 268 637 forintnyi közpénz landolt az egyesületnél.

Egyébként a Magyar Vízilabda Szövetség oldalán megtalálható támogatási listákon hiába keressük az Iron Waterpolót (vagy az Iron Swimet), a többi klubnév között azonban feltűnik a Katinka & Co. Korlátolt Felelősségű Társaság neve. A cégjegyzékben utánanézve, a Kft-nél Hosszú Ádám István van megjelölve ügyvezetőnek, aki – nyilván kitalálták már –, Katinka egyik bátyja.

Tegyük hozzá: a TAO-rendszer nem üldözendő, sőt! Fontos és hatékony támogatója több sportágnak, így a vízilabdának is. Részben ennek köszönhető az elmúlt évek felnőtt és korosztályos világversenyein a sok-sok bajnoki cím és érem.

Szóval a támogatás rendben van, az Iron Waterpolo negyven milliója sem kirívó összeg – csak azt a mínusz 306-os gólkülönbséget tudnánk feledni!

Van lejjebb!
Az Iron Waterpolo a klubelnök személye miatt különösen érdekes, de a gyerekcsapatuk 14–183-as gólkülönbsége nem a legkirívóbb a magyar pólóban. A Városi Sportegyesület Dunakeszi serdülői például csak négy meccsen vannak túl, és a 174 bekapott gólra mindösszesen 5-tel tudtak válaszolni, azaz átlagban (kerekítve) 44–1-es vereséget szenvednek. Tegyük azért hozzá: ők nem kapnak TAO-támogatást.

Ezt már olvastad?